Dlaczego warto kupować dzieciom puzzle?

0 Comments

Dzieci są niezwykle kreatywne i ciekawe świata, dlatego puzzle to idealna zabawka dla nich. Pozwolą im rozwinąć wyobraźnię, poznać nowe miejsca, zwierzęta i wiele więcej, a przy tym sprawią im wiele radości. Poza tym układanki rozwijają również pod wieloma innymi względami. Świetnie sprawdzą się jako prezent, zarówno ten z okazji, jak i bez. Po jakie puzzle dla dzieci sięgnąć do zabawy i jakie są ich zalety? 

Puzzle – mnóstwo zabawy i trening dla mózgu

Puzzle dla dzieci, choć brzmią niepozornie, to są niezwykle rozwijające. Łatwo jest je dopasować do wieku dziecka, więc każdy maluch może je układać i wzmacniać zarówno swój mózg, jak i motorykę małą. Układanie małych elementów wymaga od pociechy precyzyjnych ruchów, dzięki czemu może ono ćwiczyć swoje palce i nadgarstki. Takie regularne układanie pomoże mu między innymi w późniejszej nauce pisania. Puzzle to również prosty sposób na to, aby nauczyć swoje dziecko cierpliwości i umiejętności koncentrowania się na jednym zadaniu. Układanie większych obrazków może zająć nawet kilka godzin, ale dzięki temu, że jest to fajna zabawa, to maluch często nie będzie chciał się od tego odrywać. Odszukiwanie potrzebnych elementów rozwinie w nim spostrzegawczość, a także wyobraźnię przestrzenną, bo będzie musiał wyobrażać sobie, gdzie taki element pasuje i układać go w odpowiednie miejsce. Większe puzzle to także super sposób na wspólne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem i tworzenie wielu wspaniałych wspomnień. 

Jakie puzzle wybrać dla swojego dziecka? 

Wybór idealnych puzzli to nie zawsze takie proste zadanie. Przede wszystkim układanki nie mogą być za trudne, bo zniechęcą dziecko i sprawią mu więcej frustracji niż radości. Najlepiej zacząć od mniejszej ilości elementów i stopniowo zwiększać ich ilość, dzięki czemu pociecha będzie mogła się wyćwiczyć. Ważny jest także sam wzór. Świetnie sprawdzają się wszystkie tematy, które interesują dziecko. Mogą to być przeróżne zwierzęta, widoki, miasta, pojazdy, a nawet ujęcia z bajek. Każdy wzór będzie dobry, ale najważniejsze jest to, żeby podobał się maluchowi.