SPOTKANIE NOWOROCZNE Z SENIORAMI 27.01.2014
16.02.2014

Tradycyjnie pod koniec stycznia, odbyło się w Domu Kultury w Wirach Spotkanie Noworoczne dla naszych seniorów. Impreza  organizowana  wspólnie przez sołtysa i Radę Sołecką, Panie z Koła Gospodyń przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury jest na stałe wpisana w kalendarz imprez naszej miejscowości.

Na tegorocznym spotkaniu zagościli: Wójt Gminy Komorniki Jan Broda, Ks. kan. Kazimierz Szachowicz, Przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski, dyr. GOK Antoni Pawlik oraz wielu naszych seniorów, którzy ten zimowy wieczór postanowili spędzić w karnawałowym nastroju. Impreza została podzielona na dwie części: artystyczną i rozrywkową. Tę pierwszą rozpoczęły dzieci reprezentujące grupę „Śmieszki” z przedszkola Wesoła Kraina.  Pięciolatki, przygotowane przez Panią mgr Dorotę Skotarczyk dały wspaniały występ. Gra na różnych instrumentach, piosenki i wiersze w ich wykonaniu wzbudziły podziw i uznanie wszystkich gości. Kolejnym mocnym punktem programu były występy wokalne Michaliny Maćkowiak i Anny Klemczak. Dziewczyny są mieszkankami Wir i dlatego ich perfekcyjne wykonanie pastorałek  cieszy nas jeszcze bardziej. Za część rozrywkową odpowiedzialna była grupa Fire Ice z Poznania. Taneczne utwory w ich wykonaniu oraz pyszne wypieki wykonane przez Panie z Koła Gospodyń umilały noworoczne spotkanie, które trwało do późnego wieczora.