DZIEŃ KOBIET W WIRACH
23.03.2014

W tym roku święto naszych Pań obchodziliśmy już 3 marca.  Z tej okazji zostało zorganizowane przez sołtysa i Radę Sołecką Wir przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, uroczyste spotkanie. Dzień Kobiet w Domu Kultury to już tradycja w naszej miejscowości, którą należy kontynuować, ponieważ to wielkie i wyjątkowe święto.

Już na samym wejściu Panie zostały obdarowane  pięknymi goździkami. O godz. 18.00 sołtys składając Paniom życzenia rozpoczął tegoroczną uroczystość. Były również życzenia od Przewodniczącego Rady Gminy Pana Mariana Adamskiego, który razem z radnym Panem Jackiem Depczyńskim reprezentowali władzę samorządową gminy.  Koledzy z Rady Sołeckiej podjęli się roli kelnerów i starali wywiązywać się z tego zadania jak najlepiej. Dwojąc się i trojąc dbali o to, aby  stoły chociażby przez chwilkę nie były puste, a Panią niczego nie brakowało. A niewątpliwie największą atrakcją kulinarną były smakowite wypieki od nowopowstałej w Wirach Cukierni Krzyżan. Dodatkową wyjątkowość tego święta podkreśliła piękne udekorowana sala. To ogromna praca naszego kolegi Marcina, który jest specjalistą od dekoracji balonowych. Swoim talentem wspiera nas nie tylko podczas Dnia Kobiet, ale również podczas corocznych Pikników z Motoryzacją. Sołtys, doceniając wielkie zaangażowanie Pana Marcina, wręczył mu upominek oraz pamiątkowy dyplom. Przedstawiciele firmy Avon przygotowali dla Pań pielęgnacyjne zabiegi dłoni, upominki oraz służyli fachową wiedzą z dziedziny kosmetologii. Za oprawę muzyczną tego wieczoru był odpowiedzialny zespół Trio Myler. Na wspaniały występ rodzinnego trio złożyły się utwory muzyki rozrywkowej przeplatane profesjonalnie wykonanymi przez Panią Monikę, utworami operetkowymi. Pikanterii wszystkiemu dodał niewątpliwie  czas tegorocznej uroczystości, ponieważ był to koniec karnawału i zabawa była wyśmienita.