ZAPRASZAMY DO PARKU
20.10.2014

Zostając sołtysem Wir, jako jeden z wielu celów, które postawiłem sobie do zrealizowania jest upiększanie naszej miejscowości i dlatego widząc zaniedbany teren przy ulicy Laskowskiej postanowiłem go uporządkować,  w pożyteczny sposób zagospodarować. oraz uszanować, gdyż  był tu  kiedyś cmentarz katolicki. Pomysł budowy parku w tym miejscu  spotkał się z poparciem moich kolegów z Rady Sołeckiej oraz przede wszystkim Ks. kan. Kazimierza Szachowicza proboszcza naszej parafii. Za użyczenie tych gruntów oraz za duchowe wsparcie bardzo dziękuję księdzu proboszczowi. Prace porządkowe, w które zaangażowała się również grupa mieszkańców rozpoczęły się 27.10 2012 roku. Wielu spotkaniom przy nie zawsze sprzyjającej pogodzie towarzyszyła wspaniała atmosfera. Kolejnym etapem była budowa alejek parkowych, wyrównanie terenu, posianie trawy oraz montaż ławek. Na ten cel zostały wykorzystane środki z budżetu sołeckiego. Na pewno ta inwestycja nie zostałaby ukończona w tym roku, gdyby nie nasza bardzo dobra współpraca z  Wójtem Gminy Panem Janem Brodą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Panem Marianem Adamskim, którym za wsparcie składam serdeczne podziękowanie. Doceniam poświęcenie i pracę wielu osób, które wzięły udział w realizacji tego zamierzenia i udowodniły, że wspólnie możemy wiele, dlatego chciałbym wyróżnić: Sławka Wróbla, Krzysztofa Krzyżosia, Ryszarda Grygiera, Grzegorza Zimnego, Kazimierza Sołtysiaka, Ryszarda i Leszka Hildebrandt, Zbigniewa Nowaka, Tadeusza Hildebrandt, Grzegorza Kolasińskiego oraz kolegów z Rady Sołeckiej: Przemka Nowackiego, Adama Sikorskiego, Mariusza Szajbe i Błażeja Sówkę. Panowie Bardzo dziękuję. Planujemy jeszcze nadać nazwę temu miejscu oraz umieścić tablicę pamiątkową.  Myślę, że nowopowstały park jest pięknym obiektem zieleni, które na stałe wpisze się w krajobraz  Wir  i będzie służył jako miejsce relaksu.

Sołtys

Dominik Występski